Pocztylion

wyzwanie:
Jak skutecznie przekonać do unikalnej oferty PPK, stworzonej przez Pocztyliona razem z globalnym gigantem Invesco?
efekt:
Lawinowy wzrost rozpoznawalności marki
Umowa na prowadzenie PPK z największym polskim pracodawcą
zakres:
strategia marki
strategia komunikacji
strategia mediowa
strategia i obsługa PR
kreacja - internet, radio, wideo, print, materiały informacyjne

Połączyliśmy siły!

My, Demo Effective Launching, firma zaprawiona od 30 lat w marketingowych bojach, mająca na koncie wprowadzenie i utrzymanie z powodzeniem na rynku ponad 150 marek – połączyliśmy siły z funduszem Pocztylion PTE-Arka S.A., który razem ze światową korporacją finansową Invesco wprowadza na polski rynek PPK.

Zrobiliśmy to, aby skutecznie obudzić świadomość Pracowniczych Planów Kapitałowych, podkreślić rolę, jaką ten nowy program pełni w efektywnym oszczędzaniu na emeryturę i zademonstrować unikalność oferty PPK Pocztyliona, która dzięki obecności Invesco tak dobitnie wyróżnia ją od innych oferentów PPK.

Rząd wprowadza PPK, Demo wprowadza PPK Pocztylion

Z myślą o lepszej emeryturze dla Polaków, rząd wprowadził Pracownicze Plany Kapitałowe, wyznaczając do ich obsługi aż 20 oferentów – marek znanych przede wszystkich jako firmy ubezpieczeniowe, banki czy  fundusze agresywnego inwestowania itp.

Jak wyróżnić w takim tłoku wyróżnić naszego klienta – PPK Pocztylion?
Nasz dział Strategii znalazł odpowiedź na na to pytanie!

Pocztylion – jedyny specjalista od emerytur – teraz z zapleczem światowego super-giganta od PPK!

Konstruując strategię, a potem komunikację położyliśmy nacisk na kilka aspektów.

Po pierwsze, Pocztylion to fundusz sam w sobie wyspecjalizowany w emeryturach i tylko w emeryturach, czyli długoterminowym inwestowaniu z myślą o emeryturze. Żaden z pozostałych oferentów PPK nie doskonali się od lat tylko i wyłącznie w tak wąskiej dziedzinie. Dla każdego z pozostałych inwestowanie długoterminowe z myślą o emeryturze to tylko dodatek do ich wiodącej działalności – bankowej, ubezpieczeniowej lub inwestycyjnej innego przeznaczenia.

Po drugie, PPK Pocztylion jako jedyny oferent PPK ma wsparcie Invesco – swojego strategicznego partnera – światowego giganta finansowego  (1,2 BILIONA dolarów w aktywach w ponad 150 państwach), posiadającego potężne doświadczenie w zarządzaniu funduszami pracowniczymi o konstrukcji bliźniaczej i zbliżonej do polskiego PPK. Fundusze nadzorowane przez Invesco działają od wielu lat z powodzeniem w Anglii, Stanach Zjednoczonych i innych rozwiniętych gospodarkach.

Invesco to nie tylko potężne know how i dostęp do unikalnych form długoterminowego inwestowania.  Pocztylion z Invesco połączyli swoje kompetencje i doświadczenia lokalne oraz globalne – i na potrzeby PPK w Polsce stworzyli unikalny model matematyczny algorytm MAAQ – system wspomagający decyzje inwestycyjne.

Teraz z tych korzyści będą mogli cieszyć się polscy pracownicy, jeśli ich firmy wybiorą PPK Pocztylion.

I jeszcze jedno – Pocztylion wdraża PPK w 48h!

Wprowadzenie w firmach PPK to twardy orzech do zgryzienia dla dyrekcji, księgowych, finansistów, kadrowców czy informatyków. Specjaliści Pocztyliona zapewniają nie tylko bezproblemowe wdrożenie PPK poprzez integrację IT z każdym programem księgowo-finansowym (dzięki zaawansowanym narzędziom informatycznym), ale także szkolenia z zakresu prawa i obsługi programów komputerowych, archiwizowania danych itp.

A co najważniejsze – cały proces implementacji PPK trwa w Pocztylionie nie dłużej niż 48 h, tak aby w jak najmniejszym stopniu absorbować ludzi z firm. Po etapie wdrożenia PPK Pocztylion kontynuuje troskliwą opiekę nad klientem – przydzielając firmie stałego opiekuna i dostęp do dedykowanego tele-konsultanta.

Jak PPK to Pocztylion!

Najwyższa światowa półka, specjalizacja w emeryturach, dostęp do unikalnych narzędzi, przystępność, szybkość, wdrożenia, bezpieczeństwo.
Te wszystkie strategiczne argumenty zaimplementowaliśmy w komunikację i rozwiązania kreatywne: spoty radiowe, filmy reklamowe, projekty graficzne, mailingi, SMS-y, Geotrapping (by Selectivv), a także obsługę PR i pozostałe działania online i offline.
Takimi środkami rozpoczęliśmy proces pozyskiwania firm do PPK Pocztylion – w pierwszym etapie koncentrując się na firmach o największym zatrudnieniu.

CHCESZ BY TWOJA MARKA ZYSKAŁA UNIKALNY WIZERUNEK? DZWOŃ!

Zobacz inne flagowe realizacje