Odświeżamy logotyp Expressu

Lifting logotypu wiodącej sieci wypożyczalni samochodów

Nasz stały partner – Express – jedna z największych i najstarszych sieci wypożyczalni samochodów w Polsce, wchodząca w skład wielobranżowego krakowskiego konsorcjum Holding1, po dwóch dekadach funkcjonowania w obrębie poprzedniej, wykonanej również przez nas identyfikacji wizualnej, decyduje się na odświeżenie logotypu.

Do liftingu projektu nowego logotypu Expressu podeszliśmy szczególnie emocjonalnie, bo przecież jesteśmy stałym partnerem marketingowym Holding1 (od ponad 20 lat), a jego brand Express jest w jakimś stopniu również jest naszym dzieckiem. Miło było patrzeć, jak z upływem lat Express wypracowuje sobie pozycję jednej z największych i najbardziej innowacyjna firm tego typu w Polsce.

Obecność w ścisłej czołówce zobowiązuje i nawet marka skromna z natury (w naszej wewnętrznej pracy przydzieliliśmy jej archetyp Niewiniątka) musi komunikować się z końcowymi odbiorcami klientami „godnym głosem”.

Logotyp Expressu sprawdzał się dobrze przez długie lata i chociaż mawia się, że „lepsze jest wrogiem dobrego”, zdecydowaliśmy się wspólnie z klientem na refresh, lifting, na delikatnie wpisanie identyfikacji wizualnej Expressu we współczesne trendy. Najważniejsza dla nas była modernizacja logotypu, stawiająca na sugestywne podkreślenie niezmiennych cech marki/usługi Express: sprawności, mobilności, prostoty, nowoczesności i przystępnej ceny usługi wynajmu.

W praktyce dokonaliśmy zmiany proporcji i odcieni dotychczasowych kolorów. Jaskrawy kolor żółty zastąpiliśmy odcieniem bardziej intensywnym, bliskim pomarańczowemu. To kolor niezwykle energetyczny, optymistyczny, wyrazisty, pobudzający do działania i symbolizujący aktywność. Nadaliśmy mu w logotypie rolę dominującą, nieco ograniczając obecność koloru niebieskiego – koloru dynamiki, profesjonalizmu i kontroli. Unowocześniliśmy również sygnet. A kultowy, poczciwy samochodzik z logo Expressu otrzymał teraz nowoczesny design. Zmodyfikowaliśmy został również claim marki. Standardowe już nieco hasło „Express. Rent a Car” zastąpiono bardziej profesjonalnym „Express. Car Rental”.

Express Car Rental od ponad 20 lat zajmuje się wynajmem samochodów, ekspansywnie rozwijając swój park pojazdów (obecnie dysponuje kilkoma tysiącami nowoczesnych aut osobowych, jak również pojazdów dostawczych i ciężarowych), a także zakres usług – tworząc nową jakość w obsłudze klientów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.